Aktualizace SW a ovladače

Problém: Potíže s automatickou aktualizací SPARKvue na Win 10

Situace: Novější verze SPARKvue automaticky vyhledávají a nabízejí aktualizace.
Tento "benefit" však ne vždy umí akceptovat Windows (zejm. 10).
Občas se touto automatickou instalací přepíše ostrá, na PC původně nainstalovaná verze, verzí (licencí) trialovou, a ta se pak tváří jako že její platnost "vypršela"...

Doporučujeme proto nespouštět automatický update v prostředí SPARKvue, ale aktualizovat takto:
1) update instalátor se stáhne odtud:
https://www.pasco.com/downloads/sparkvue/sparkvue-update/index.cfm
2) Tento Setup.exe se pak spustí přes pravé myšítko - "Spustit jako správce".
Tento postup aktualizace funguje.

(Pozorný čtenář všech sdělení instalačního procesu si sice možná všimne, že na začátku instalace proběhne informace, že se jedná o "setup trialový", ale tato hláška není pravdivá.

Pokud byl stažen setup z políčka Update, nikoli Trial, nainstaluje se ostrý update, nikoli trial. Nehledě na hlášku setupového průvodce instalací.
Je to způsobeno tím, že oba instalátory jsou programově identické, jen s tím rozdílem, že jeden přepisuje "autorská práva" a druhý ne...
Toto je způsob instalace konečné, ostré a funkční verze.

Skutečnost, zda byla skutečně nainstalována verze ostrá lze ověřit po spuštění programu, kliknutím na ikonu ozubeného kola - "O SPARKvue" - zde bude uvedena ostrá verze.

Pokud se někde skutečně přeinstaluje trial přes ostrou, pak je potřeba odinstalovat celý SPARKvue z PC a nainstalovat znovu libovolnou (třeba starou) ostrou verzi.
Následně platí vše výše zmíněné: neprovádět update přes ten automat přímo ve SPARKvue, ale znovu z instalátoru. - Viz postup výše.
 

Problém: po instalaci updatu programu SPARKvue se program na žákovském účtu tváří jako trialová verze

Postup řešení:

1. (Pokud máte již ostrou verzi nainstalovánu, tento bod přeskočte a pokračujte od 2) Přihlásit se jako administrátor, spustit instalaci plné licencované verze (dodané škole při koupi) přes pravou myš – Spustit jako správce.

2. Instalovat update stažený z webu: https://www.pasco.com/downloads/sparkvue/sparkvue-update/index.cfm přes pravou myš – Spustit jako správce.

3. Na ploše se objeví modrá spouštěcí ikona SPARKvue. Kliknout na ni pravým tlačítkem myši a zvolit – Spustit jako správce.

Po takovémto prvním spuštění (v administrátorském účtu a přes pravé myšítko – spustit jako správce) program zavřít, odhlásit se z admin účtu. Program by měl být funkční i pod žákovskými účty.

Shrnutí: důležité je, aby instalace a první spuštění pod admin účtem byly provedeny s pravým myšítkem: jako správce.

Omlouváme se za komplikace s instalacemi. PASCO pracuje na vylepšení kompatibility se systémem Windows.

Instalační soubory

Na stránkách výrobce naleznete instalační soubory k našim dvěma analytickým programům SPARKvue a Capstone. Tyto instalačky jsou trialovými verzemi s platností 60 dnů plné funkcionality. Na počítače s OS Windows si po vypršení této lhůty budete muset zakoupit licenci.

Na výše uvedených stránkách naleznete také nejnovější aktualizace obou softwarů.

Pokud budte chtít pracovat s bezdrátovým spektrofotometrem PS-2600, obdržíte analytický software PASCO Spektrometry spolu s ním.

SPARKvue je pro tablety a mobilní telefony s iOS a Android OS zdarma. Pokud jej Vaše zařízení podporuje (závisí na výkonu a grafice), můžete si je stáhnout přímo z App Store či Google Play.

Problémy s ovladači

V případě, že používáte bezdrátové senzory v systému Windows, je zapotřebí mít v PC zapojen USB dongle (PS-3500), který možnosti počítače rozšíří o Bluetooth 4.0 LE.

Některé systémy Windows (8.1 a 10) automaticky donglu přiřadí ovladače, které však s tímto donglem správně nepracují.

V případě, že máte dongle zapojen v PC a přesto v nabídce Bluetooth (v programu Capstone či SPARKvue) bezdrátový senzor nevidíte, je zapotřebí přejít v systému do Správce zařízení, vyhledat zařízení dongle a ručně nastavit cestu ke správným ovladačům.

Ovladače jsou umístěny v adresáři C:\ProgramFiles(x86)\PascoScientific

Vnutíte-li donglu toto umístění ovladačů, bude pracovat správně a bezdrátový teploměr bude viditelný.

Zde naleznete přehledný videonávod, kterak postupovat:

http://vitrzhor.cz/2017/02/10/navod-na-instalaci-pasco-usb-bluetooth-don...