Aktualizace SW a ovladače

Instalační soubory

Na stránkách výrobce naleznete instalační soubory k našim dvěma analytickým programům SPARKvue a Capstone. Tyto instalačky jsou trialovými verzemi s platností 60 dnů plné funkcionality. Na počítače s OS Windows si po vypršení této lhůty budete muset zakoupit licenci.

Na výše uvedených stránkách naleznete také nejnovější aktualizace obou softwarů.

Pokud budte chtít pracovat s bezdrátovým spektrofotometrem PS-2600, obdržíte analytický software PASCO Spektrometry spolu s ním.

SPARKvue je pro tablety a mobilní telefony s iOS a Android OS zdarma. Pokud jej Vaše zařízení podporuje (závisí na výkonu a grafice), můžete si je stáhnout přímo z App Store či Google Play.

Problémy s ovladači

V případě, že používáte bezdrátové senzory v systému Windows, je zapotřebí mít v PC zapojen USB dongle (PS-3500), který možnosti počítače rozšíří o Bluetooth 4.0 LE.

Některé systémy Windows (8.1 a 10) automaticky donglu přiřadí ovladače, které však s tímto donglem správně nepracují.

V případě, že máte dongle zapojen v PC a přesto v nabídce Bluetooth (v programu Capstone či SPARKvue) bezdrátový senzor nevidíte, je zapotřebí přejít v systému do Správce zařízení, vyhledat zařízení dongle a ručně nastavit cestu ke správným ovladačům.

Ovladače jsou umístěny v adresáři C:\ProgramFiles(x86)\PascoScientific

Vnutíte-li donglu toto umístění ovladačů, bude pracovat správně a bezdrátový teploměr bude viditelný.

Zde naleznete přehledný videonávod, kterak postupovat:

http://vitrzhor.cz/2017/02/10/navod-na-instalaci-pasco-usb-bluetooth-don...